Moravské zemské víno - 1. moravsko-česká vinařská

Moravské zemské víno


Nabízíme Vám „Moravské zemské víno“ – standardní produkce.

Jedná se o vybraná lahvová vína vyrobená z kvalitních hroznů z vinic, které jsou obhospodařovány v rámci tzv.integrované produkce. Podle zákona musí být cukernatost při sklizni min. 14° NM, avšak běžně je při sklizni dosahováno cukernatosti 16–18° NM.

Zhruba polovina námi prodávaných vín je nabízena v kategorii „polosuché“, tj. zbytkový obsah cukru činí 4–12 g cukru/litr. Vycházíme tak vstříc požadavku širší vrstvy milovníků vína, kteří hledají mírně (ale opravdu jen mírně) nasládlá vína. Ti, kteří mají rádi suché druhy vína máme také co nabídnout a určitě si „svoje“ víno v nabídce najdou.


Nabízíme Vám „Moravské zemské víno“ – limitované série.

Jedná se o vybraná lahvová vína vyrobená z hroznů redukované sklizně o cukernatosti nejméně 19° NM.


Nabízíme Vám „Jakostní přívlastková vína ročníku 2011 a 2012.“

Vína, pozdní sběry a výběry z hroznů, jsou z vinařské oblasti Morava, podoblast Velkopavlovická


° NM = stupeň normalizovaného moštoměru je veličina udávající obsah cukru v čerstvě vylisovaném moštu

Novinky

AKCE V ROCE 2019

Víno Sýkora s.r.o., Čejkovice
Turistické informační centrum v Čejkovicích, které se nachází v objektu vinařství Sýkora, na adrese Příhon 1, Čejkovice vás v roce 2019 zve na tyto akce:

9.3. Košt vína
13.4. VII.Čej­kovická vinná stezka
24.-26.5. XXIII.Vinné trhy Čejkovice
22.6. Den otevřených dveří VÍNO SÝKORA
27.6.- 8.9. Letní otevřené sklepy
23.- 25.8. XV.Den otevřených sklepů
11.11. Svatomar­tinská vína

Využijte příležitost a navštivte Čejkovice v den nějaké akce. Ročník 2018 byl mimořádně kvalitní. Dlouhé suché a slunečné léto dodalo bohaté úrodě hroznů dostatek cukru, umístění vinic na Jižní Moravě zajistilo přiměřenou kyselinku, půda dostatečnou mineralitu a celkový extrakt. Vznikla tak výborná svěží a lahodná vína, která lze bez zaváhání konzumovat jako vína mladá.

Komu se nechce riskovat cestu po D1, nalezne stejně širokou nabídku vín jako u Víno Sýkora s.r.o. i v Praze u 1. moravsko-české vinařské společnosti s r.o., na adresách uvedených na těchto stránkách. Lze tak bez námahy ochutnat vzorky dobrot, které přinesl mimořádně kvalitní ročník 2018.

© 2009 - 2019 1. moravsko-česká vinařská s.r.o. & Webarium s.r.o.